Paweł Szkopek – przed startem w Moście w Czechach

Wrzesień 26, 2019
Wrzesień 26, 2019 admin

Paweł Szkopek jedzie po kolejny tytuł!

 

Już w ostatni weekend września Paweł Szkopek stanie przed szansą przypieczętowania rekordowego, dwunastego tytułu motocyklowego mistrza Polski podczas międzynarodowych zawodów w czeskim Moście. Wciąż otwarta jest także kwestia tytułu w europejskiej serii Alpe Adria Superbike.

 

Reprezentujący barwy zespołu Pazera Racing, Paweł nie bez powodu nazywany jest „polskim Valentino Rossim”. Na swoim koncie ma aż jedenaście tytułów mistrza kraju oraz starty i sukcesy w najbardziej prestiżowych seriach wyścigowych, jak mistrzostwa świata World Superbike czy długodystansowe wyścigi FIM EWC. Kilka tygodni temu został pierwszym w historii Polakiem, który wywalczył punkty w legendarnym wyścigu ośmiogodzinnym na japońskim torze Suzuka.

 

Dosiadający ponad 200-konnej Yamahy R1 osiągającej prędkości powyżej 300 km/h, Szkopek w tym sezonie ponownie dominuje w mistrzostwach Polski, w których przed ostatnią rundą ma aż 36 punktów przewagi na już tylko 50 możliwych do zdobycia. W dotychczasowych ośmiu startach Pawła tylko raz zabrakło na podium, z kolei aż cztery razy stawał na jego najwyższym stopniu. Podczas wielkiego finału na szybkim i widowiskowym torze w czeskim Moście zawodnik z Dobrzykowa pod Płockiem nie musi więc nawet walczyć o zwycięstwa za wszelką cenę. Tytuł może przypieczętować już w sobotnim, pierwszym wyścigu weekendu. Wystarczy jedynie, że dojedzie do mety.

 

To wcale nie oznacza jednak, że weekend w Czechach będzie dla Szkopka tylko spokojną przejażdżką. Finał mistrzostw Polski odbędzie się bowiem razem z ostatnią rundą europejskich mistrzostw Alpe Adria, w której Paweł również walczy o tytuł w najmocniejszej klasie Superbike.

 

Tutaj sytuacja jest bardziej skomplikowana. Choć sześć razy stawał na podium, podczas ostatniego wyścigu w Chorwacji z wyścigu wyeliminowało go skandaliczne uderzenie przez głównego rywala, Karela Hanikę. Tym sposobem do czeskiego lidera tabeli najszybszy Polak traci 34 oczka na 50 możliwych do zdobycia, ale nie składa broni. Choć w Moście Hanika wystartuje przed własnymi kibicami, Paweł nie zamierza brać jeńców i jeśli wygra oba wyścigi, może jeszcze przechylić szalę na swoją stronę i sięgnąć także po mistrzostwo Alpe Adria.

 

Autodrom Most położony jest w połowie drogi pomiędzy Pragą, a niemieckim Dreznem, blisko Cieplic. W ostatni weekend września zjedzie tam blisko dwustu najszybszych motocyklistów z całej Europy. Atrakcji, nie tylko dla fanów sportów motorowych, z pewnością nie zabraknie. Wyścigi klasy Superbike odbędą się w sobotę i niedzielę. Relację na żywo będzie można śledzić także w internecie.

 

„Most to szybki i spektakularny, ale także niebezpieczny tor – mówi Paweł Szkopek. – Kilka lat temu w groźnym wypadku niemal straciłem tam rękę, ale mimo wszystko lubię tam wracać i walczyć o zwycięstwa. Przed nami bardzo ważny finał sezonu 2019. Z jednej strony dwunasty tytuł mistrza Polski mam już niemal w garści i nie muszę ryzykować. Z drugiej muszę dać z siebie wszystko, jeśli chcę triumfować także w generalce Alpe Adria. Nie zamierzam więc jechać na pół gwizdka i dam z siebie wszystko, bo jeszcze wszystko jest możliwe. Co prawda mój główny rywal z Alpe Adria startuje „u siebie”, ale jestem przekonany, że jak co roku w Czechach nie zabraknie także sporej grupy polskich kibiców, których obecność jeszcze bardziej dodaje mi skrzydeł. Wierzę również, że na mecie będziemy mieli sporo powodów do świętowania. Do zobaczenia w Moście!”

 

Contact

Kontakt

Skontaktuj się z nami już dziś, a dowiesz się jak możemy wzmonić Twoją markę!

kontakt@mediahorizon.pl

e-mail

+48 22 857 04 02

telefon

Wiertnicza 165, Warszawa

adres

Copywrite by Media Horizon 2019

Contact